Split


Nowoczesne
klimatyzatory split

Klimatyzator split to obecnie najpopularniejsze z dostępnych na rynku rozwiązań zapewniających klimatyzację w pojedynczych pomieszczeniach, tj. biura czy mieszkania. Klimatyzator split składa się z dwóch jednostek: wewnętrznej (parownik i wentylator) oraz zewnętrznej (skraplacz i sprężarka), połączonych ze sobą przewodami freonowymi. Taka budowa zapewnia komfort akustyczny w klimatyzowanym lokalu, ponieważ najgłośniej pracujące elementy klimatyzatora znajdują się na zewnątrz budynku. Klimatyzator typu split może zostać zamontowany w pomieszczeniach o różnej kubaturze i kształcie, zapewniając utrzymanie stałej temperatury i oszczędność kosztów energii elektrycznej.

Do niewątpliwych zalet urządzeń split należy także bogaty wybór modeli (ścienne, kasetonowe, podsufitowe itd.), nowoczesny desing, szeroki wybór dodatkowych funkcji, łatwo dostępne filtry, niski pobór mocy oraz – instalowana w większości modeli – opcja ogrzewania powietrza, przydatna szczególnie w okresie jesiennym i wiosennym.

Hitachi oferuje klimatyzatory split w wielu wariantach i cenach. Ścienny klimatyzator split sprawdzi się świetnie w indywidualnych pomieszczeniach, ponieważ zapewnia równomierną dystrybucję schłodzonego powietrza. Z kolei klimatyzator kasetonowy to rozwiązanie dla osób, którym zależy na jak najmniejszej widoczności urządzenia klimatyzacyjnego w pomieszczeniu. Tego typu klimatyzatory montowane są w przestrzeni międzysufitowej, tak aby były praktycznie niewidoczne dla oka. Klimatyzator split podsufitowy ma daleki zasięg dystrybucji powietrza, dlatego dobrze działa w pojedynczych pomieszczeniach. Jest również wyposażony w funkcję ogrzewania.

Zachęcamy do zapoznania się z ofertą klimatyzatorów split marki Hitachi, ponieważ są to urządzenia wydajne, o wysokiej mocy chłodzącej lub grzewczej, wyposażone w bardzo ciche agregaty zewnętrzne oraz wielofunkcyjne piloty zdalnego sterowania. W zależności od stopnia zaawansowania konkretne modele wyposażone są również w szereg dodatkowych funkcji tj. odczyt temperatury otoczenia oraz bieżącego zużycia energii, czujniki obecności osób w klimatyzowanym pomieszczeniu, filtry antybakteryjne i pochłaniające zapachy.