Czy mezoterapia jest bezpieczna?


W mediach oraz w gabinetach medycyny estetycznej często pojawiają się pytania o bezpieczeństwo zabiegów mezoterapii. Wokół tej usługi powstało wiele mitów, powtarzanych przeważnie przez osoby bez wiedzy medycznej. Co warto wiedzieć o mezoterapii?
Metoda niechirurgiczna
mezoterapia igłowa poznań nie ma nic wspólnego z chirurgią plastyczna. To w pełni bezpieczna metoda, która w zależności od rodzaju może być inwazyjna (z użyciem igły lub mikroigły) oraz nieinwazyjna (bez użycia igły). Zabieg polega przede wszystkim na wstrzyknięciu specjalnych preparatów witaminowych o działaniu odmładzającym i regenerującym.
Naturalny efekt
W przeciwieństwie do dawnych zabiegów z wykorzystaniem botoks poznań, w mezoterapii można liczyć na naturalny efekt. Nie ma tu mowy o sztucznie naciągniętej skórze twarzy. Zarówno zabiegi na twarz, jak i na inne partie ciała mają na celu zapewnić młody i naturalny wygląd bez efektu jednoznacznie wskazującego na korzystanie z pomocy metody estetycznej.
Minimalne ryzyko powikłań
Medycyna estetyczna wyróżnia się niskim stopniem powikłań, a do najbezpieczniejszych zabiegów odmładzających należą właśnie różne rodzaje mezoterapii. Ryzyko powikłań jest niewielkie, zwłaszcza w przypadku stosowania się do zaleceń lekarza.