Dobra izolacja


Mało kto zdaje sobie sprawę, jak ważna jest hydroizolacja pomieszczeń narażonych na wilgoć czy bezpośredni kontakt z wodą. Tarasy, które są tuż nad pomieszczeniami mieszkalnymi czy użytkowanymi, koniecznie muszą posiadać właściwą izolację.

Czym jest hydroizolacja
Hydroizolacja służy zabezpieczeniu pomieszczenia przed wdzierającą się do wewnątrz wodą. Gdy taras jej nie posiada, narażony jest na pęknięcia pod płytkami, co może prowadzić do bardzo poważnych zniszczeń. Hydroizolacja tarasu. Izolacja na taras powinna składać się z kilku warstw. Przydaję się ona przede wszystkim podczas zimy. Kiedy woda wedrze się wgłąb, a przez ujemne temperatury zamarznie – może powiększać minimalne szczelinki, które z czasem nabiorą dużych rozmiarów. Izolacja chroni beton.
Hydroizolacja na płytki zapobiega przedostaniu się wilgoci i wody w dalsze warstwy konstrukcji.

Taką ochronę powinniśmy stosować również w łazience. Jest to pomieszczenie, które ma stały kontakt z wodą i wilgocią. Przez to jest narażone na powstawanie pleśni. Gdy grzyb pojawi się w ścianach, niezwykle trudno jest się go pozbyć. Watro więc nie dopuścić do tego, aby w ogóle się pojawił. Hydroizolacja łazienki jest zatem nieodzowną częścią pielęgnacji mieszkania.

Polecane: naprawa dachów i dekarz Poznań.